کارآفرینی، کار آفرینی، کسب و کار

ارائه ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به فعالان صنایع دریایی

سازمان بنادر و دریانوردی و بانک توسعه تعاون تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این تفاهم‌نامه که سومین توافق همکاری بین این دو سازمان در هفت سال گذشته است، بنا دارد تا سقف ۱۵۰ میلیارد تومان به فعالان عرصه دریایی کشور تسهیلات اعطا کند.

در این تفاهم‌نامه بنا شده هدف و نگاه اصلی روی فعالیت‌های تعاونی باشد و نرخ تسهیلات نیز براساس نوع مشارکتی یا مبادلاتی‌بودن آنها تعیین شود.

بانک توسعه تعاون تاکنون ۷۰۵ میلیارد تومان قرار‌داد پرداخت تسهیلات به پروژه‌های دریایی را امضا کرده که از این میزان ۴۵ میلیارد تومان تسهیلات رسمی به فعالان حوزه دریایی اعطا شده است.

مدیر عامل بانک توسعه تعاون در این مراسم از گسترش حمایت‌های این بانک از فعالان بخش دریایی در حوزه تعاون خبر داد و گفت: همکاری‌های بانک توسعه تعاون با سازمان بنادر و دریانوردی از سال ۱۳۸۴ کلید خورده که نتیجه آن همکاری در ساخت شناورهای مسافری، یدک‌کش‌ها و سایر پروژه‌ها در صنعت حمل‌ و نقل دریایی بوده است.

وی افزود: هدف ما افزایش حمایت از مشتری‌های بخش تعاونی است و بانک توسعه تعاون از تمام کسانی که در این حوزه ورود می‌کنند حمایت خواهد کرد.

سلمانی با بیان این‌که تفاهم‌نامه جدید اجازه ارائه ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به صنعت دریایی را فراهم می‌کند، اظهار کرد: تاکنون فعالان صنعت دریایی کشور ۹۰ میلیارد تومان پروژه به بانک توسعه تعاون معرفی کردند که از این میزان ۷۵ میلیارد تومان به مرحله‌ عقد قرار‌داد و ۴۵ میلیارد تومان نیز به واگذاری تسهیلات رسیده است.

مدیر عامل بانک توسعه تعاون اضافه کرد: در مجموع با توجه به اعتبارات موجود در صندوق بانک و البته حمایت‌های صندوق توسعه ملی می‌توان امید داشت فعالیت این صنایع گسترش بیشتری داشته باشد و با حمایت‌های لازم به کار خود ادامه دهد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *