اخبار کارآفرینی، اشتغال زایی، کسب و کار

ایجاد ۱۵ هزار شغل جدید تا پایان سال

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: تا پایان امسال ۱۵ هزار شغل جدید در کشور توسط سازمان فنی و حرفه‌ای ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان غربی، کورش پرند امروز در نشست خبری که در سالن جلسات اداره آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار کرد: آموزش‌های صورت گرفته در حوزه آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش‌های مختلف نظیر صنعت و معدن و خدماتی بوده و اقشار مختلف اعم از عشایر، فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و آسیب‌دیدگان جامعه است.

وی افزود: براساس راهبردهای صورت گرفته در سازمان فنی و حرفه‌ای کشور امسال راهبردی تحت عنوان دیپلماسی مهارت اعلام شده که این دیپلماسی یکی از ابزار مهم در حوزه قدرت نرم برای کشور ما شناخته شده است.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: یکی از دستاوردهای ایران شرکت در کنفرانس بین‌المللی و ارائه یک رشته تحت عنوان مدیریت منابع آبی بوده که این رشته بسیار مورد رضایت و استقبال حاضرین در این کنفرانس بوده است.

پرند با اشاره به تعداد مهارت‌آموزان فعال در کشور، اظهار کرد: در حال حاضر ۹ میلیون مهارت‌آموز در کشور در حال گذران دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای هستند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به تعداد صدور گواهینامه‌های الکترونیکی اشاره کرد و گفت: تا پایان سال ۹۲ حدود ۷۰۰ هزار گواهینامه الکترونیکی به متقاضیان صادر شده و صدور این گواهینامه یکی از نقاط قوت سازمان فنی و حرفه‌ای کشور محسوب می‌شود.

وی در ادامه اضافه کرد: تا پایان این هفته بیش از ۱۵۰ هزار گواهینامه الکترونیکی در کشور توزیع می‌شود.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به تاثیرگذاری بیش از حد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در ایجاد اشتغال اشاره کرد و گفت: ۶۵ درصد از آموزش‌های سازمان فنی و حرفه‌ای منجر به ایجاد اشتغال در مهارت‌آموزان می‌شود.

وی ادامه داد: کشور ما در سیاست‌گذاری در حوزه آموزش فنی و حرفه‌ای به یک نهاد نیاز دارد و این نهاد با ادغام یک یا ۲ سازمان با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای امکان‌پذیر نبوده و ادغام هر یک از سازمان‌ها با این سازمان منجر به ایجاد خطراتی می‌شود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای خاطر نشان کرد: درحال حاضر طرح توانمندسازی فارغ‌التحصیلان و دانشجویان دانشگاه‌ها یکی از معضلات مهم کشور محسوب شده و در این راستا ۱۰ برنامه آموزشی توسط سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد: کارورزی، کارآموزی با روش نوین، ایجاد و تقویت در مراکز پیشرفته از جمله اهداف در نظر گرفته شده در توانمندسازی بیکاران جامعه است.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تعداد مربیان فعال در حوزه آموزش فنی و حرفه‌ای در کشور، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۵ هزار مربی پیمانی و قراردادی در کشور فعالیت می‌کنند. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *