81314012-5953408

بخش صنعت و معدن هفت هزار و ۵۰۰فرصت شغلی جدید ایجاد کرد

رییس سازمان صنعت معدن تجارت هرمزگان گفت:نزدیک به هفت هزار و ۵۰۰نفر دریکسال اخیر در بخش صنعت و معدن مشغول به کار شده اند که نشان از ظرفیت اشتغالزایی بخش صنعت و معدن است.

محمدحسین شیرعلیزاده سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:در بخش معدن نیز ازمجموع ۱۲۱پروانه اکتشاف دراین بخش ،۳۸مورد آن مربوط به عملکرد دولت یازدهم است و از مجموع ۶۶فقره پروانه اکتشاف،۲۷پروانه در دولت یازدهم صادر شده است.

شیرعلیزاده ادامه داد:همچنین ازمجموع ۲۴هزارتن ظرفیت استخراج معدنی ،نزدیک به یکهزار و ۹۰۰تن ،با اشتغالزایی ۲۵۰نفر در یک سال گذشته بوده است.

وی اضافه کرد:در این بخش از تعداد۲۰فقره مجوز برداشت، شش مورد آن به میزان ۲۱۴هزارتن استخراج در دولت یازدهم محقق شده است.

رییس سازمان صنعت ،معدن وتجارت هرمزگان درادامه با اشاره به عملکرد حوزه بازرگانی یادآورشد: در این بخش نیزازمجموع ۳۴هزار و ۵۰۰واحد صنفی،سه هزار و ۱۵۲ پروانه در یکسال اخیر صادر شده است.

وی اضافه کرد: درحوزه بازرگانی خارجی ۳۰میلیون تن کالا به ارزش شش میلیارد دلار صادر شده و ارزش واردات نیز برای ۱۱میلیون تن کالا،۱۸میلیارد دلار بوده است.

شیرعلیزاده در ادامه، تعداد بازرسی های انجام شده در یک سال اخیر را ۲۰۹ هزار مورد اعلام کرد و یادآور شد:دراین مدت نزدیک به ۱۵هزار پرونده تشکیل شده است و ۱۳ واحد صنفی نیز به دلیل تخلف پلمپ شده اند 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *