اخبار کارآفرینی، کسب وکار، صنایع کوچک

برنامه‌ریزی برای راه‌اندازي بانک صنايع كوچک

دنیای اقتصاد: گروه صنعت و معدن: مديرعامل سازمان صنايع كوچک و شهرك‌هاي صنعتي ايران از تسهيل امور صنعتگران در شهرك‌ها و نواحي صنعتي خبرداد و گفت: در اين زمينه با بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي موجود از سرمايه‌گذاران حمايت خواهيم كرد.
سيدمحمدعلي سيدابريشمي در جلسه با صنعتگران و كارآفرينان، تامين زيرساخت‌هاي مورد نياز براي استقرار واحدهاي صنعتي در شهرك‌هاي صنعتي را از مهم‌ترين رسالت‌هاي اين سازمان اعلام كرد و گفت: با تكميل زيرساخت‌ها و امكانات زيربنايي در شهرك‌هاي صنعتي و راه‌اندازي واحدهاي صنعتي،‌ شاهد رشد اشتغال و توسعه صنعتي خواهيم بود. سيدابريشمي همچنین از برگزاري نشست مقدماتي با بانک صنعت و معدن به‌منظور راه‌اندازي بانک صنايع كوچك خبرداد و گفت: اميدواريم با راه‌اندازي اين بانک كه جزء اساسنامه بانك صنعت ومعدن است، كمك مناسبي به صنايع كوچك به‌ويژه شهرستان‌ها و مناطق محروم شود.
وی در ادامه با اشاره به اينكه برخي از دستگاه‌هاي اجرايي به‌علت محدوديت‌هاي اعتباري نتواسته‌اند به تعهدات خود در تامين زيرساخت‌هاي مورد نياز تا ورودي شهرك‌هاي صنعتي عمل كنند، گفت: با برگزاري جلسات مختلف با وزارتخانه‌ها و دستگاه‌هاي مرتبط ، پيگير رفع مشكلات موجود در شهرك‌هاي و نواحي صنعتي هستيم. وي مشكل تامين آب را يكي از مسائل پيش روي شهرك‌هاي صنعتي برشمرد و اظهار كرد: در اين زمينه جلساتي با وزارت نيرو برگزار شده و وزير نيرو نيز درجهت رفع اين مشكل قول مساعد داده است.
مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران افزود: به‌تازگي وزير نيرو مجوز كف‌شكني چاه‌هاي آبي را كه در شهرك‌هاي صنعتي با مشكل خشكي يا افت شديد آب روبه‌رو بوده‌اند،صادركرده است كه اين مجوز در تامين پايدار آب شهرك‌هاي صنعتي بسيار موثر خواهد بود 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *