اخبار کارآفرینی، جشنواره البرز، نوآوری و شکوفایی

جشنواره نوآوری و شکوفایی البرز برگزار می‌شود

جشنواره ملی منطقه‌ای نوآوری و شکوفایی البرز از پانزدهم تا هفدهم مهرماه امسال در استان سمنان برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، دکتر داوود فیض، رئیس دفتر بنیاد نخبگان استان سمنان با اعلام این خبر گفت: جشنواره ملی منطقه‌ای نوآوری و شکوفایی البرز با رویکرد تجاری‌سازی اختراعات و نوآوری‌ها در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی در دو بخش داوری و تجاری‌سازی برگزار می‌شود.

وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره‌ها ارزیابی اختراعات و حمایت از تجاری‌سازی ایده‌های نوآورانه، ایجاد بستر مناسب جهت ارتباط مخترعان با سرمایه‌گذاران و ترویج فرهنگ کارآفرینی است.

رئیس ستاد جشنواره نوآوری و شکوفایی البرز در ادامه با اشاره به نحوه ثبت‌نام و شرایط متقاضیان شرکت در جشنواره، گفت: در بخش داوری جشنواره، اختراعاتی که سال ثبت آنها در سازمان ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی، ۱۳۸۸ و بعد از آن است و برای نخستین بار در جشنواره‌های نوآوری و شکوفایی بنیاد ملی نخبگان شرکت می‌کنند، مورد ارزیابی و داوری قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه هر مخترع تنها می‌تواند یک اختراع را برای داوری در جشنواره ارائه کند، تصریح کرد: با توجه به معیارهای ارزیابی اختراعات در جشنواره، از قبیل مسائل علمی، نوآوری، کاربردی بودن و قابلیت تجاری سازی، توصیه‌ می‌شود مخترعان بهترین اختراع خود را جهت داوری به جشنواره ارائه کنند. در رویکرد جدید داوری اختراعات، ظرفیت تجاری‌سازی اختراعات یکی از مهمترین معیارها به شماره می‌آید.

فیض خاطرنشان کرد: مخترعانی که اختراعات آنها طی روزهای برگزاری جشنواره توسط داوران مورد تأیید قرار گیرد، می‌توانند از اعتبار پژوهش و نوآوری سطح ۳ بنیاد برای تکمیل اختراع خود و نیز تسهیلات نظام وظیفه بر اساس آیین‌نامه‌های بنیاد ملی نخبگان استفاده کنند.

رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان ادامه داد: ثبت نام این جشنواره از اول شهریور ماه آغاز شده و تا ۲۶ شهریور ماه ادامه داشته است و به دلیل تقاضای برخی از مخترعان ثبت نام تا اول مهر ماه تمدید شد که در بخش داوری اختراعات، حدود ۱۵۰ اختراع از میان کل اختراع ‌های ثبت‌نام شده بر اساس معیار‌های داوری اولیه موفق به راهیابی بخش داوری چهارمین جشنواره‌ نوآوری و شکوفایی البرز می‌شوند.

وی تصریح کرد: بخش تجاری‌سازی مخصوص اختراعات سطح ۳ بنیاد و شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های مستقر در مراکز رشد پارک‌های علم و فناوری است که در استان سمنان حضور خواهند یافت.

وی در ادامه افزود: در این بخش از شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران‌ بخش‌های دولتی و خصوصی جهت مشارکت فعال در بخش تجاری‌سازی این جشنواره دعوت بعمل آمده است.

رئیس ستاد جشنواره نوآوری و شکوفایی البرز در پایان گفت: جشنواره اختراعات البرز با همکاری بنیادهای نخبگان استان سمنان، گلستان، مازندران، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و خراسان شمالی برگزار می‌شود و از همه علاقه‌مندان، مخترعان، دانشجویان و دانش‌آموزان برای بازدید از این نمایشگاه دعوت بعمل می‌آید. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *