1408427455591_Alzahra29

حفظ ۹۵ درصد اشتغال با حمایت از کارگاههای کوچک

عضو هیات مدیره کانون شورای کار استان تهران گفت: وقتی ۹۵ درصد اشتغال کشور در کارگاههای زیر ۱۰ نفر است باید به سمت حمایت از این کارگاهها برویم.

 علی خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: بر اساس آمارها ۹۵ درصد اشتغال کشور در کارگاههای زیر ۵۰ نفر و ۱۰ نفر شکل می‌گیرد اما علیرغم آسیب پذیری این بنگاهها، حمایت لازم از آنها صورت نمی‌گیرد در نتیجه بخش اعظمی از اشتغال کشور لطمه می‌خورد.

 وی درباره احیای ۲۴۰ هزار شغل در کشور گفت: طبعا یکسری شغل‌ها در معرض از دست رفتن بوده که با تلاش و اقدامات حمایتی حفظ شده است ولی آنچه مسلم است باید مشخص شود که ۲۴۰ هزار شغل از دست رفته چگونه و با چه روشی احیا شده است.

به اعتقاد مشاور کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور شغل از دست رفته احیا نشده بلکه یکسری شغل‌ها در معرض نابودی بوده که وزارت کار جلوی از بین رفتن آنها را گرفته است مثل کارخانه کیان تایر و برخی کارخانه‌هایی که هنوز از بین نرفته‌اند و با تمرکزی که روی این کارخانه‌ها صورت گرفت جلوی نابودی آنها گرفته شد.

خدایی، درباره طرح مسکن امید و خانه دار شدن کارگران نیز اظهار کرد: مسکن یکی از دغدغه‌های اساسی خانوارهای کارگری است ولی از نظر ما طرح مسکن امید از شفافیت کافی برخوردار نیست و منابع بودجه آن نیز نامشخص است.

وی درباره اختصاص منابع سازمان تامین اجتماعی برای احداث واحدهای مسکن امید اظهار کرد: بعید می‌دانم که منابع سازمان تامین اجتماعی گنجایش سرمایه‌گذاری در بخش مسکن را داشته باشد زیرا هم اکنون در بحث درمان و مستمری‌ها مشکل دارد ولی اگر قرار است بخشی از بودجه از محل منابع تامین اجتماعی تامین ‌شود باید مشخص شود که از کدام ردیف بودجه‌ای سازمان اختصاص داده خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *