آموزش کارآفرینی، کارآفرینان بزرگ، کارآفرینی

حل مشکل بنگاههای تولیدی با آموزشهای مهارتی

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نبود تفکر دانش‌بنیان و بی‌توجهی به نیروی کار فعال را از جمله مشکلات واحدهای تولیدی دانست و بر لزوم ارائه آموزش در صنایع تاکید کرد.

کوروش پرند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: یکی از معضلاتی که در حال حاضر در بخش آموزش صنایع وجود دارد بی‌توجهی به نیروی کار است در حالی که باید به آموزش نیروی کار به عنوان سرمایه‌های با ارزش کشور توجه شود.

وی افزود: به منظور شناسایی بنگاههای تولیدی فاقد بهره‌وری یا بهره‌وری پایین، آسیب شناسی وضعیت آنها را در دستور کار قرارداده‌ایم و درصددیم تا با ارائه آموزش‌های مورد نیاز مهارتی و فنی و حرفه‌ای بخش اعظمی از مشکلات این بنگاهها را حل کنیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به طرح آموزش، تولید، بازاریابی و فروش اظهار کرد: با اجرای این طرح بسیاری از کسب و کارهای خرد و خانگی ساماندهی و رونق داده می‌شود.

به گفته پرند تاکنون نگاه ساختار یافته‌ای در حوزه آموزش و اشتغال و کسب و کارهای خرد وجود نداشته است از این رو سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با طراحی و تدوین این طرح، به فرایند راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک سرعت بخشیده است.

رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در پایان با اشاره به گستردگی آموزشهای مهارتی و فنی و حرفه‌ای افزود: امروز افراد بسیاری تحت پوشش آموزشهای مهارتی و فنی و حرفه‌ای قرار گرفته‌اند که زنان سرپرست خانوار، دانشجویان، سربازان، زندانیان و روستاییان جامعه هدف این آموزشها را دربرگرفته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *