lavazem

سالانه ۴۰ میلیون دلار لوازم خانگی از خراسان رضوی صادر می شود

مشهد – ایرنا – رئیس هیات مدیره انجمن لوازم خانگی خراسان رضوی گفت: سالانه ۳۰ تا ۴۰ میلیون دلار لوازم خانگی از این استان به خارج از کشور صادر می شود.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، ˈمحمد مظاهریˈ افزود: در صورت تعامل دستگاه های مختلف تولیدکنندگان خراسان رضوی آمادگی دارند میزان صادرات لوازم خانگی را افزایش دهند.

وی بیان کرد: هم اکنون کشورهای افغانستان، عراق، ترکمنستان و آذربایجان بیشترین مقصد صادراتی لوازم خانگی خراسان رضوی هستند.

این تولیدکننده صنعتی گفت: برخی محصولات لوازم خانگی از جمله کولر به کشورهای همجوار و آسیای میانه صادر می شود و بحران ایجاد شده در عراق باعث شد امسال صادرات کولر به این کشور کاهش یابد.

رئیس هیات مدیره انجمن لوازم خانگی خراسان رضوی افزود: صنعت لوازم خانگی دومین صنعت اشتغالزا در کشور پس از صنایع خودرو سازی است.

وی در ارتباط با چالش های واحدهای تولیدی این صنعت گفت: رسوب مواد اولیه وارداتی در گمرکات کشور و تاخیر در ترخیص آنها سبب تحمیل هزینه های متعدد به واردکنندگان می شود که این هزینه ها در قیمت تمام شده کالا تاثیر دارد.

مظاهری افزود: شتاب بخشی به ترخیص مواد اولیه واحدهای تولیدی یکی از اقداماتی است که می تواند سبب کاهش هزینه تمام شده تولید شود.

وی تصریح کرد: برای کاهش هزینه های تولید باید از انرژی های نو و تکنولوژی های روز استفاده شده و به صاحبان صنایع تسهیلات ارزان قیمت داده شود.

مظاهری در ارتباط با راهکارهای افزایش صادرات لوازم خانگی گفت: پرداخت مشوق های صادراتی کمک بسیار به صادرکنندگان در بازارهای خارجی می کند.

وی افزود: رئیس هیات مدیره انجمن لوازم خانگی خراسان رضوی تاکید کرد: همه باید برای فرهنگ سازی مصرف کالاهای ایرانی تلاش کنند تا با این طریق صنعت داخلی رونق پیدا کند و اشتغال نیز سر و سامان یابد.

او گفت: تولید کنندگان داخلی نیز باید توجه جدی به کیفیت کالا داشته باشند تا ایرانیان با اعتماد کامل برای استفاده از کالاهای ساخت داخل ترغیب شوند. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *