IMAGE635393064253587569

شرکت‌های دانش‌بنیان به ۱۰ حوزه مورد نیاز وزارت نفت ورود پیدا کنند

وزیر نفت گفت: وزارت نفت از تولید محصولاتی که منطبق با استانداردهای این وزارتخانه است استقبال و از شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه حمایت خواهد کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در نشست مشترک با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، گفت: امتیاز بزرگی از مجلس شورای اسلامی برای انجام فعالیت‌هایی در سطح بالا داریم که این فعالیت‌ها می‌تواند از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان به انجام برسد. بنابراین انتظار می‌رود شرکت‌های دانش‌بنیان به ۱۰ حوزه‌ای که مورد نیاز وزارت نفت است ورود پیدا کنند و از فرصت ایجاد شده بهترین بهره‌برداری را داشته باشند.

وی افزود: هم‌اینک با بررسی‌های صورت گرفته در وزارت نفت به تأمین ۱۰ قلم کالا نیازمند هستیم که برای هریک از این کالاها یک مجری تعیین شده که شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند با مراجعه به سایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با دریافت اطلاعات مربوط به این کالاها، مجریان هر طرح را شناسایی و نسبت به تولید محصول مورد نیاز در فرصت تعیین شده اقدام کنند.

زنگنه تأمین قطعات ایستگاه‌های تقلیل فشار، سامانه‌های مختلف کاهنده مصرف انرژی، ایستگاه‌های کوچک در گازرسانی شبکه‌ای و روستایی، سیستم‌های مربوط به بهینه سازی مصرف سوخت و نیز ایجاد واحدهای نمک‌زدایی را از مهمترین نیازهای این وزارتخانه عنوان کرد و گفت: در این راستا وزارت نفت از تولید محصولاتی که منطبق با استانداردهای این وزارتخانه است استقبال و از شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه حمایت خواهد کرد.

وزیر نفت با اشاره به برخی اظهار نظرها در زمینه واردات محصولات خارجی در صنعت نفت که توسط شرکت‌های داخلی قابل تأمین است، با بیان اینکه باید رقابت‌پذیری شرکت‌های داخلی با شرکت‌های خارجی افزایش یابد، تصریح کرد: اعتقادی به ممنوعیت واردات کالاهای خارجی ندارم چرا که تجربه ثابت کرده در صورت تولید محصول با کیفیت داخلی و تثبیت آن، دیگر واردات از خارج کشور به انجام نمی‌رسد و نیازها به‌صورت داخلی تأمین می‌شود.

وی فعالیت حوزه‌های بالادستی نفت، بهینه‌سازی و خدمات در صنعت را سه اولویت اصلی وزارت نفت عنوان کرد و گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در حوزه خدمات و تجهیزاتی که در آن با مشکل روبه‌رو هستیم همکاری نزدیک با وزارت نفت داشته باشند و نیاز این بخش را تأمین کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *