اخبار کارآفرینی، اشتغال،صنایع کوچک

صنایع کوچک نقش مهمی در چرخه اقتصادی کشور دارند

 ایرنا – سرپرست صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی گیلان با بیان این که صنایع کوچک و متوسط توانایی تولید فن آوری های جدید اشتغال پایدار و کمک به واحدهای بزرگ تولیدی را در خود جای داده اند، گفت : صنایع کوچک نقش مهمی در چرخه اقتصادی کشور دارند.

‘ عباس قلندری ‘ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به این که روند پیشرفت روز افزون محیط های کسب و کار ، صنایع کوچک و متوسط را جزئی از زنجیره تولید قرار داده است ، افزود : صنایع کوچک با توانمندی های خود می توانند با از میان برداشتن مشکلاتی همچون بیکاری توزیع ناعادلانه درآمد نقش مهمی را در چرخه اقتصادی کشور داشته باشند .

وی اضافه کرد : سازمان صنایع کوچک می تواند با ارائه و انجام برنامه هایی همچون تامین مالی صنایع کوچک ، نوسازی و افزایش بهره وری صنایع کوچک ، فن آوری ، توسعه محصول صنایع کوچک ، توسعه خوشه ها و شبکه خوشه های همسان و مکمل گامهای اساسی و بلندی در جهت رشد و تعالی همه جانبه واحدهای صنعتی استان بردارد .

وی توسعه بازار عرضه و تقاضای خدمات کسب و کار ، بهبود فضای کسب و کار و بستر سازی حقوقی و قانونی صنایع کوچک ، تدوین و اجرای طرح های اشتغال زای صنایع کوچک و روستایی را از دیگر مواردی عنوان کرد که این صنایع برای توسعه صنعتی استان تاثیر گذار خواهد بود .

قلندری در ادامه با اشاره به مزایای ایجاد صنایع کوچک در استان ؛ توسعه و تکمیل کلیه زیر ساختهای مورد نیاز استقرار صنایع در شهرکها و نواحی صنعتی ، توسعه خدمات نرم افزاری صنایع کوچک در شهرستان ها و شهرکهای بزرگ صنعتی کشور را از مزایا و اهداف ایجاد صنایع کوچک در استان عنوان کرد .

وی توسعه خوشه های صنعتی ، حمایت از ایجاد بنگاه های صنعتی کوچک زودبازده برای اشتغال سریع و حمایت از سرمایه گذاری های صنعتی را از دیگر اهداف راه اندازی این صنایع ذکر کرد .

به گفته قلندری ؛ توسعه شهرک های تخصصی و فناوری با توجه به اولویت ها و مزیت های صنعتی ، بهبود فضای کسب و کار صنایع کوچک و ایجاد شرایط لازم برای امنیت سرمایه گذاری از خدمات سازمان صنایع کوچک است .

وی اظهار امیدواری کرد : که با تحقق برنامه های تدوین شده ؛ موجبات بالندگی ، سرافرازی ، توسعه یافتگی هر چه بیشتر کشور فراهم شود .

به گزارش ایرنا ، دو هزارو ۶۰۰ واحد صنعتی در نواحی و شهرک های صنعتی گیلان فعالیت می کنند 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *