IMAGE6349836555980409521

فناوری اطلاعات کلید کاربردی همه صنایع

یک کارشناس حوزه IT گفت: امروزه تکنولوژی اطلاعات در همه صنایع و خدمات جهان کاربرد ویژه ای دارد.

سجاد مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: سالهاست که تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات حرف اول را در تمامی زمینه‌ها و فعالیتهای کاری و حتی تفریحی و سرگرمی در دنیا می زند و یک صنعت راهبردی است که از سودآورترین صنایع جهان بشمار می‌رود.

این کارشناس حوزه IT تاکید کرد: تکنولوژی اطلاعات مولد و کلیدی است که در همه صنایع و خدمات جهان کاربرد دارد، بنابراین نیاز است که خود و جامعه خود را با این تکنولوژی بیشتر آشنا کنیم.

مرادی خاطرنشان کرد: امروزه با بهره گیری از تکنولوژی اطلاعات هزینه انجام بسیاری از کارها کاهش چشمگیری یافته و این از مواهب ارزشمند دنیای IT است.

وی با ارائه تعریفی جامع از تکنولوژی اطلاعات، اظهارکرد: تکنولوژی اطلاعات عبارت است از هر نوع فناوری که به طریق بنیادی از اطلاعات استفاده کرده و به تولید، جمع آوری، ذخیره و یا اشاعه آن می پردازد، اما در معنای ویژه، به فناوری های جدید یعنی رایانه و ترکیب آنها با نرم افزار‌های پردازش و شبکه‌های رایانه‌ای اشاره دارد.

این کارشناس افزود: تکنولوژی اطلاعات یک زیر بنای اساسی است که همه شرکت ها و موسسات و واحد‌های اقتصادی را قادر می سازد که در استفاده از دانش بشری و همچنین انتقال آن سهیم شوند.

مرادی در پایان تاکید کرد: باید هرچه سریعتر زیرساختهای توسعه تکنولوژی ارتباطات را در کشور فراهم کنیم تا ما نیز از این چرخه پرسرعت تکنولوژی اطلاعات جا نمانیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *