1410339112748_1

مشکل نقدینگی صنایع کوچک در برنامه ششم حل می‌شود

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: پیشنهاداتی مبنی بر حل مشکل نقدینگی شهرک‌های صنعتی برای تدوین در برنامه ششم ارائه کرده‌ایم.

محمد علی سید ابریشمی – معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت – در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: پیشنهادهای مختلفی در راستای حمایت از صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی برای درج در برنامه ششم ارائه شده و تا زمانی که تصویب نشود عنوان آن صحیح نیست.

وی با اشاره به مشکلات موجود در صنایع کوچک گفت: در برنامه‌های پیشنهادی، هدف ما حل این مشکلات از جمله مشکل نقدینگی است.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی اظهار کرد: طبق گزارشات اخیر بانک مرکزی ۱۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های مختلف داده شده که بخش صنعت حدود ۳۲ درصد از این تسهیلات را در اختیار گرفته است.

سید ابریشمی ادامه داد: طبق بررسی‌هایی که انجام داده‌ایم، این تسهیلات به صورت پول تازه عرضه نشده که انتظار ما از بانک‌ها و بانک مرکزی این است که پول تازه‌ای برای رفع نیاز واحد‌های صنعتی ارائه دهند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بیشتر واحد‌هایی که تسهیلات گرفته‌اند تجهیزات‌شان را جدید کردند.

به گزارش ایسنا، با توجه به اینکه کمبود نقدینگی یکی از مهم‌ترین مشکلات صنایع کوچک کشور محسوب می‌شود و تاکنون نیز صنایع کوچک با این موضوع دست و پنجه نرم کرده‌اند انتظار می‌رود با توجه به جایگاه بالای صنعت، به این بخش بیشتر توجه شود. البته اخیرا تصویب شد ۲۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در اختیار صنایع کوچک قرار گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *