1889212

هدایت زنان به بازار کار و حمایت از تولیدات آنها

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران بر ضرورت هدایت زنان به بازار کار و حمایت از تولیدات بانوان تاکید کرد.

حمید رضا خانپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به ظرفیتهای بالای زنان در حوزه‌های مختلف اقتصاد، اظهار کرد: تولیدات بانوان ضمن ایجاد اشتغال پایدار زمینه گردش مالی، توسعه اقتصاد و رونق بازار را فراهم می‌کند از این رو باید ارائه آموزشهای منتهی به اشتغال مولد و پایدار و آموزشهای محصول محور را به منظور هدایت زنان به بازار کار و کاهش بیکاری با جدیت دنبال کرد.

وی زنان سرپرست خانوار را در اولویت بهره‌مندی از آموزشهای اشتغالزا ذکرکرد و گفت: نگاه مستمری بگیری به زنان سرپرست خانوار باید به نگاه کارآفرین تبدیل شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با اشاره به ارائه گواهینامه‌های مهارت منطبق با استاندارد جهانی افزود: گواهینامه مهارت مورد تایید سازمان جهانی کار است و برای کارآموزان و کارجویانی که آزمونهای تئوری را با نمره ۵۰ و آزمونهای عملی را با نمره ۷۰ بگذرانند ظرف یک ماه صادر می‌شود.

به گفته خانپور امروز دنیا به سمت تربیت تکنسین رفته است و برای آشنایی جوانان جویای کار با دنیای واقعی کار کمتر از ۳۰ درصد آموزشهای مهارتی به شکل نظری و بیش از ۷۰ درصد به صورت عملی ارائه می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در عین حال از ارتقای سطح توانمندی و تخصص ۲۵۰ هزار کارگر ساختمانی در استان تهران خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با فراگیری آموزشهای تخصصی و مهارتی توسط کارگران ساختمانی، ضمن استفاده از مصالح کیفی در ساخت و سازها، بسترهای ارتقای سطح توانمندی‌های فنی و حرفه‌ای کارگران این بخش فراهم شده و از بروز حوادث کار که ناشی از عدم بهره‌مندی از آموزشهای ایمنی و بهداشت محیط کار است، جلوگیری شود 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *