اگر می خواهید یک کارآفرین موفق شوید باید برای زندگی خود برنامه ریزی دقیقی داشته باشید و به ویژه از صبح زود حداکثر استفاده را نمایید. صبح زود یک زمان ایده‌آل به منظور آماده‌سازی ذهن برای روز پیش روی است.

یکی از بهترین کارهایی که شما به عنوان یک کارآفرین می‌توانید انجام دهید این است که روزتان را با چند سؤال خاص و خوش‌بینانه آغاز کنید. با این سؤال‌ها می‌توانید رویکردتان را در برابر اتفاقاتی که در طول روز برایتان پیش می‌آید شکل دهید. این سؤال‌ها به شما کمک می‌کند تا با باز نگه‌داشتن چشمانتان فرصت‌های پیش روی را از دست ندهید.

در ادامه سه سؤالی پیشنهاد می‌شود که شما باید هر صبح به محض بیدار شدن از خودتان بپرسید.

سه سوالی که هر کارآفرین موفق هر صبح از خود می‌پرسد؟

امروز به چه کسی می‌توانم کمک کنم؟

پلاتو یک سخن مشهور دارد که می‌گوید: «مهربان بودن با هرکسی که ملاقات می‌کنی واقعاً یک نبرد دشوار است.» ساده است که از خواب بلند شوی و اولین تفکراتت این‌گونه باشد: «من به‌اندازه کافی نخوابیدم» یا «چه قدر کار دارم … چجوری این همه کار رو انجام بدم؟»

اگرچه این افکار کاملاً طبیعی هستند، ولی دشمن انگیزه هستند. هرکسی چیزی برای عرضه به دیگران دارد. بهتر است روزت را با این پرسش آغاز کنی که چگونه می‌توانی به دیگران خدمتی ارائه دهی؟ ارائه ارزش به شما در زندگی انگیزه بیشتری می‌دهد و شما را برای انجام کارهای بزرگ‌تر توانمندتر می‌کند. چند دقیقه صرف تفکر در مورد روش‌هایی کنید که از طریق آن‌ها می‌توانید به دیگران کمک کنید و کل روز به دنبال فرصت‌های جدیدی برای کمک به دیگران باشید.

امروز چه کار بهتری می‌توانم انجام دهم؟

این سؤال به‌دلخواه شما می‌تواند خاص یا کلی باشد. اما مهم این است که سعی کنید گام مثبتی در جهت هرروز بهتر از دیروز بودن بردارید.

آیا با وجود این‌که واقعاً نیاز به رفتن به باشگاه داشتید این کار را نکردید؟ چگونه می‌توانید یک گام مثبت در این زمینه بردارید؟ آیا با یکی از کارمندانتان با عصبانیت صحبت کردید و ای کاش می‌توانستید آن را بهتر مدیریت کنید؟ فکر کنید چگونه می‌توانید امروز او را بهتر درک کنید و اگر نیاز است از وی عذرخواهی نمایید؟

منظور این نیست که یک‌شبه بی‌نقص شوید. بلکه منظور این است که هرروز بهتر از دیروز شوید. همان‌گونه که یک کسب‌وکار یک‌شبه موفق نمی‌شود، شما به سرعت یک رهبر یا کارآفرین عالی نمی‌شوید. شما باید هرروز متعهدتر شوید که زندگی‌تان را بهبود دهید.

کارآفرین موفق

چگونه یک کارآفرین موفق صبح خود را آغاز می کند؟

امروز چگونه می‌توانم ارزش خلق کنم؟

اگرچه این سؤال شبیه سؤال اول یعنی «امروز به چه کسی می‌توانم کمک کنم؟» است ولی این سؤال در مورد خلق ارزش از طریق کار است. مهم است که هرروز در مورد این فکر کنید که کارتان چه ارزشی برای دیگران ایجاد می‌کند. آنچه شما انجام می‌دهید باید اوضاع آدم‌های زیادی را بهتر کند.

این کار می‌تواند از طریق کیفیت بهتر محصولات و خدماتی که شما ارائه می‌کنید یا حتی محتوای بهتری که به اشتراک می‌گذارید باشد. قالب و شکل مهم نیست بلکه ارزش اهمیت دارد. وقتی شما باانگیزه به دنبال خلق ارزش باشید در تحقق مأموریتتان نیز موفق‌ خواهید بود.

شما به عنوان یک کارآفرین یا یک علاقه‌مند به کارآفرینی باید قبل از خلق یک کسب‌وکار موفق بتوانید خودتان را فردی موفق و الگو کنید. کارآفرینان بزرگ هستند که می‌توانند کسب‌وکارهای بزرگ خلق کنند.

محصولات مرتبط

خدمات مشاوره ستکا
دوره‌های حضوری
دوره‌های مجازی
کتاب‌های کارآفرینی
مطالب مرتبط
اقتصاد کشور به کارآفرین نیاز دارد
اقتصاد کشور به کارآفرین نیاز داردگروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک پارسیان در همایش تجلیل از مشتریان این بانک با مهم دانستن جایگاه اقتصادی در رشد و تعالی هر کشور در دنیا ...
ادامه مطالب
موانع پیشرفت شغلی را بشناسید
اقتصاد > جهان - عملکرد خوب هرچند برای اینکه در محیط کاری پیشرفت لازم است اما شرط کافی نیست.به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کمتر کسی است که علاقه ای به پیشرفت شغلی نداشته باشد ...
ادامه مطالب
اتاق بازرگانی کارآفرین
اتاق بازرگانی کارآفریندر همه کشورها، اتاق‌هاي بازرگاني به‌عنوان نماد بخش‌خصوصي و رابط ميان دولت و تعاملات اقتصادي در کشور با رويکرد توسعه و شکوفايي و رونق اقتصادي شکل گرفته‌اند.در ‌واقع ...
ادامه مطالب
الگوی بهره گیری ازدانشگاه برای پژوهش دروزارت صنعت،معدن تجارت اجراشود
تهران - ایرنا - رئیس کارگروه معدن و صنایع معدنی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد مشخصی که به وزارت صنعت، معدن و تجارت داریم، استفاده از ...
ادامه مطالب
اقتصاد کشور به کارآفرین نیاز دارد
نکات مهم طراحی کارت ویزیت
موانع پیشرفت شغلی را بشناسید
اینفوگرافیک: اگر می‌خواهید استارت آپ راه بیندازید می‌توانید
آموزه های لین استارتاپ – نوپای ناب
اتاق بازرگانی کارآفرین
پیر امیدیار مدیر ایرانی سایت ebay
الگوی بهره گیری ازدانشگاه برای پژوهش دروزارت صنعت،معدن