Friday 28 October 2016 / جمعه 7 آبان 1395
کلینیک توسعه فردی

کلینیک توسعه فردی

نوپای ناب

نوپای ناب

آکادمی

یادآپ

فروشگاه

فروشگاهافتتاح سه شهرک صنعتی جدید در تهران

افتتاح سه شهرک صنعتی جدید در تهران

گروه بنگاه‌های اقتصادی: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران از افتتاح سه شهرک صنعتی جدید در سال جاری در استان تهران خبر داد و گفت: موافقت‌های لازم برای ایجاد شهرک‌های صنعتی قرچک، دماوند و پیشوا صادر شده و پذیرش متقاضیان برای حضور در این شهرک‌های صنعتی از 6 ماه دوم سال جاری آغاز می‌‌شود. علی سلیمانی در نشست خبری افزود: این سه شهرک صنعتی در مساحتی به ابعاد هزار و 500 هکتار و با ظرفیت حدود 700 واحد تولیدی راه‌اندازی می‌شود.

سلیمانی همچنین با اشاره به وجود 13 شهرک صنعتی در استان تهران، اظهار کرد: بیش از 3 هزار و 500 واحد تولیدی در این شهرک‌ها مستقر هستند و عملیات نصب و راه‌اندازی 3 هزار و 200 واحد تولیدی جدید نیز در حال انجام است که در دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند. وی با بیان اینکه ایجاد شهرک صنعتی شهریار با مساحت 3 هزار هکتار زمین در حال انجام است، ابراز امیدواری کرد عملیات اجرایی و راه‌اندازی این شهرک در سال 94 انجام شود. سلیمانی افزود: توسعه شهرک‌های صنعتی عباس‌آباد و شمس‌آباد نیز در سال جاری در دستور کار شرکت شهرک‌های صنعتی تهران قرار دارد. وی با اشاره به مشکلات تامین نقدینگی بخش تولید، تصریح کرد: صنعتگران با سود بانکی 27 یا 28درصد نمی‌توانند تولید داشته باشند. برنامه‌هایی برای تامین نقدینگی بخش تولید با بهره‌ پایین مورد نیاز است که مهار تورم اولین گام در این جهت است. سلیمانی تامین آب مورد نیاز واحدهای صنعتی را از جمله مشکلات موجود در شهرک‌های صنعتی تهران عنوان و اظهار کرد: نیاز واحدهای صنعتی تامین هزار و 500 لیتر آب در ثانیه است که در حال حاضر تنها 800 لیتر آب در ثانیه برای واحدهای تولیدی تامین می‌شود. وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای استفاده از پساب‌ها در شهرک‌های صنعتی استان تهران گفت: تامین برق مورد نیاز واحدهای صنعتی نیز از جمله مواردی است که در شهرک‌های صنعتی پیگیری می‌شود. سلیمانی همچنین با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم برای بازپس‌گیری هزار قطعه زمین غیرفعال که بدون توجیه اقتصادی در دولت قبلی راه‌اندازی شده بود در حال انجام است، افزود: امیدواریم تا اواخر سال جاری موفق به بازپس‌گیری این زمین‌ها بشویم. وی تاکید کرد: متقاضیان حضور در شهرک‌های صنعتی 5/2 تا 5 سال فرصت دارند که نسبت به فعال شدن واحد تولیدی خود اقدام کنند. کامران گلستان، مدیرعامل شرکت شهرک صنعتی عباس‌آباد نیز در این نشست خبری با بیان اینکه 2 هزار و 75 قرارداد ایجاد واحد صنعتی در این شهرک از سال 69 تاکنون منعقد شده است، گفت: هزار و 341 واحد فعال شده‌اند و بقیه واحدها نیز در حال ایجاد یا فعال شدن هستند. وی تعداد واحدهای غیرفعال موجود در شهرک صنعتی عباس‌آباد را 130 واحد عنوان کرد و گفت:‌ عارضه‌‌یابی در مورد طرح‌های نیمه‌تمام، خرید ماشین‌آلات و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی در حال انجام است. گلستان با اشاره به استقرار 300 واحد ریخته‌گری در شهرک صنعتی عباس‌آباد اظهار کرد:‌ این شهرک چهارمین شهرک صنعتی پراهمیت کشور است که صادرات برخی محصولات صنعتی مانند شیرآلات، کانی‌های غیرفلزی و محصولات نساجی از این شهرک انجام می‌‌شود.

لینک کوتاه این نوشته

نظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>