Tuesday 25 October 2016 / سه شنبه 4 آبان 1395
کلینیک توسعه فردی

کلینیک توسعه فردی

نوپای ناب

نوپای ناب

آکادمی

یادآپ

فروشگاه

فروشگاهالگوی بهره گیری ازدانشگاه برای پژوهش دروزارت صنعت،معدن تجارت اجراشود

الگوی بهره گیری ازدانشگاه برای پژوهش دروزارت صنعت،معدن تجارت اجراشود

تهران – ایرنا – رئیس کارگروه معدن و صنایع معدنی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد مشخصی که به وزارت صنعت، معدن و تجارت داریم، استفاده از الگوی وزارت نفت در بهره گیری از دانشگاه های کشور در امر تحقیق و پژوهش است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، داریوش اسماعیلی شامگاه یکشنبه در نشست هم اندیشی رئیس و اعضای کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی با هیات عامل و معاونین سازمان ایمیدرو در محل این سازمان، اظهار داشت: ارتباط صنعت و دانشگاه در قالب همکاریهای پژوهشی و تحقیقاتی می تواند شکل بگیرد و نقش اثرگذار در این زمینه داشته باشد.

وی موضوع اکتشاف در بخش معدن را بسیار مهم خواند و گفت: امسال بودجه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در امر اکتشاف نسبت به سال قبل رشد یافته و از رقم حدود 38 به 77 تا 78 میلیارد تومان رسیده است.

اسماعیلی، مشکل جدی طرحهای معادن و صنایع معدنی را ضعف زیرساخت ها به ویژه آب، انرژی و حمل و نقل دانست و گفت: مطالعات دقیق و اصولی می تواند مانع از آن شود در مناطقی که مشکل آب وجود دارد، طرحهای فولادی و زنجیره مربوط به آن به مورد اجرا گذاشته شود.

رئیس کارگروه معدن و صنایع معدنی مجلس خاطرنشان ساخت: منطقه سنگان (خراسان رضوی) مشکل تامین آب دارد و چنانچه در این خصوص مطالعاتی صورت گرفته، خوب است که در اختیار کمیسیون صنایع و معادن مجلس قرار گیرد.

وی در این نشست پیشنهاد داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در شیوه واگذاری معادن بازنگری لازم را به عمل آورد و یک سیستم و مکانیزمی را تعریف کند که در کنار سود، هنگام زیان با بهره بردار معدنی نیز مشارکت شود.

اسماعیلی اضافه کرد: سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو) خوب است در چارچوب اقتصاد مقاومتی برنامه عملیاتی ارایه دهد.

به گفته وی، روح اقتصاد مقاومتی توجه به تولید داخلی با استفاده از بخش خصوصی است و انتظار می رود برنامه مشخصی در این ارتباط از سوی ایمیدرو طراحی شود.

اسماعیلی گفت: سازمان ایمیدرو اکنون اجرای 29 طرح را به عنوان دستور کار خود مطرح ساخته، لازم است بررسی شود که بخش خصوصی متقاضی فعالیت بر روی این طرحها هست یا اینکه تقاضایی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه انتظار می رود دولت یازدهم در بخش معدن فعال تر وارد شود، افزود: مجلس شورای اسلامی در مباحث لازم در بخش صنعت، معدن و تجارت ورود پیدا خواهد کرد

لینک کوتاه این نوشته

نظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>