Thursday 27 October 2016 / پنج شنبه 6 آبان 1395
کلینیک توسعه فردی

کلینیک توسعه فردی

نوپای ناب

نوپای ناب

آکادمی

یادآپ

فروشگاه

فروشگاهایجاد اشتغال پایدار برای جوانان تهرانی

ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان تهرانی

مدیرکل‌ آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران از راه‌اندازی کارگاه تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی با ظرفیت اشتغال 60 نفر خبر داد و گفت: واحدهای صنعتی، خدماتی و تولیدی علاقمند به‌ گذراندن آموزشهای مهارتی می‌توانند از آموزشهای ارتقای مهارت در زمینه‌های مختلف بهره‌مند شوند.

حمیدرضا خانپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در راستای ایجاد 8000 فرصت شغلی جدید در استان تهران تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان به امضا رسانده‌ایم و قرار است تا در سه بخش صنعت، خدمات و کشاورزی این آموزشها با اولویت زنان سرپرست خانوار، کارجویان، مناطق محروم و روستایی و زندانها و پادگانها ارائه شود.

وی ادامه داد: هم اکنون در بخش تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی، تجهیزات و امکانات و مربیان با ظرفیت 60 نفر فراهم شده است و در هر دوره سه ماهه 60 نفر خروجی در این کارگاه خواهیم داشت.

خانپور در عین حال از فعال شدن دومین کارگاه آموزشی خبرداد و افزود: در بخش پرورش آبزیان زینتی و خوراکی نیز فضای آموزشی مناسب از طریق اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در اختیار کارآفرینان و افرادی که علاقمند به همکاری با بنیاد توسعه کارآفرینی استان تهران هستند قرار گرفته است و به زودی دومین کارگاه آموزشی پس از تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی فعال خواهد شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران خاطرنشان کرد: تامین برخی تجهیزات، سنجش مهارت و استانداردهای آموزشی و صدور گواهینامه از سوی این اداره کل صورت می‌پذیرد و در مقابل اعطای تسهیلات، تضمین خرید محصولات و برنامه‌ریزی در خصوص مشاوره و هدایت شغلی کارجویان برعهده بنیاد توسعه کارآفرینی استان تهران است.

به گفته خانپور ایجاد کارگاههای پرورش ماهیان آکواریومی و خوراکی، کارگاه آموزش خیاطی و قالیبافی در راستای تفاهم‌نامه منعقده با بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان تهران است که بر اساس آن 8000 فرصت شغلی جدید ظرف مدت سه سال برای جوانان جویای کار تهرانی ایجاد و زمینه اشتغال مولد و پایدار فراهم خواهد شد.

وی همچنین از ارائه آموزشهای مهارتی در شهرکهای صنعتی،گفت: هم اکنون تحت عنوان آموزش در جوار کارگاهها این فعالیت را دنبال می‌کنیم و کلیه واحدهای صنعتی، خدماتی و تولیدی علاقمند به‌ گذراندن آموزشهای مهارتی می‌توانند با مراجعه به ادارات کل فنی و حرفه‌ای از آموزشهای ارتقای مهارت در زمینه‌های مختلف بهره‌مند شوند.

 

لینک کوتاه این نوشته

نظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>