Friday 28 October 2016 / جمعه 7 آبان 1395
کلینیک توسعه فردی

کلینیک توسعه فردی

نوپای ناب

نوپای ناب

آکادمی

یادآپ

فروشگاه

فروشگاهایجاد فضای امن کار برای کارآفرینان

ایجاد فضای امن کار برای کارآفرینان

رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور عدم تزریق به موقع وام‌های بانکی را از مشکلات پیش روی کارآفرینان دانست و گفت: برای آنکه بازار کار در اختیار کارجویان قرار گیرد باید فضای امنی برای کارآفرینان فراهم شود.

فتح‌الله بیات به خبرنگار ایسنا، گفت: در بحث اشتغال نیازمند استفاده از نظر همه کارشناسان و اقتصاددانان و کسانی که در این زمینه تجربه کاری دارند هستیم.

وی با بیان اینکه اشتغالزایی تنها برعهده دولت نیست، افزود: همه دستگاهها و وزارتخانه‌ها، نهادها، مجلس و حتی شرکتهای خصوصی و سرمایه‌داران باید در این زمینه وارد شوند چون تا زمانی که بازار امنی برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی ایجاد نکنیم اشتغال به وجود نمی‌آید.

به گفته بیات درحال حاضر بخش اعظمی از بازار کار در اختیار بنگاه‌های کوچک و متوسط و بخش‌های خصوصی است از این رو باید فضای امن و آرامی برای کارآفرینانی که از سرمایه‌گذاری در این زمینه نگرانند فراهم کرد تا بازار کار در اختیار کارجویان قرار داده شود.

رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور در ادامه سنگ‌ اندازی برخی بانکها در ارائه تسهیلات بانکی را یکی از مشکلات کارآفرینان دانست و گفت: عدم تزریق به موقع وام‌های بانکی و بدهکاری کارفرمایان از جمله عواملی است که میل به تولید و کارآفرینی را کاهش و بیکاری را افزایش می‌دهد و متاسفانه عدم نوسازی و تجهیز برخی صنایع، قاچاق و واردات بی رویه کالا به این مساله دامن زده است.

به اعتقاد بیات حجم بیکاری فعلی در دو سه سال گذشته ایجاد نشده است بلکه سالهای سال است که در کشور ریشه دوانده و امروز خود را به این شکل نشان می‌دهد.

لینک کوتاه این نوشته

نظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>