Wednesday 26 October 2016 / چهارشنبه 5 آبان 1395
کلینیک توسعه فردی

کلینیک توسعه فردی

نوپای ناب

نوپای ناب

آکادمی

یادآپ

فروشگاه

فروشگاهتعاونی ها از حمایت های بیشتری برخوردار می شوند

تعاونی ها از حمایت های بیشتری برخوردار می شوند

ساری – ایرنا – معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از اعمال برنامه حمایت از تعاونی ها خبرداد و گفت: پرداخت تسهیلات به طرحهای تعاونی توجیهی از محل صندوق توسعه ملی و دیگر بانک ها از جمله این اقدامات حمایتی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ‘سید حمید کلانتری’ شامگاه شنبه در جلسه بررسی مشکلات تعاونی های مازندران در ساری اعلام کرد: صندوق توسعه ملی برای پرداخت تسهیلات به طرحهای تعاونی با توجیه مناسب و خوب محدودیتی ندارد تا بدین صورت زمینه رشد و ترقی تعاونی ها فراهم شود .

وی ادامه داد :با افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون ، این بانک ملزم به پرداخت 70درصد تسهیلات به تعاونی ها است .

معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: سایر بانک ها با حمایت استانداران سهم بیشتری از تسهیلات را برای تعاونی ها قائل خواهند شد .

وی از سوء تدبیر سالهای قبل بعنوان مشکل در بخش های مختلف کشور نام برد و گفت: این مساله فرصتی برای بررسی جدی و کارشناسی مشکلات بخش های مختلف ایجاد کرده است.

معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر داشتن برنامه بمنظور انجام کار کارشناسی و اصولی در تعاونی ها ، اضافه کرد: در بررسی تعاونی ها، موفقیت این واحدها نشات گرفته از برنامه ریزی مناسب و دقیق است .

وی از بیکاری بعنوان اصلی ترین عامل بروز فساد در جامعه نام برد و گفت: تعاونی ها در اشتغالزایی و خروج از این معضل بسیار نقش اساسی و کارگشایی را ایفا می کنند .

کلانتری ادامه داد : نهادینه شدن فرهنگ تعاون را می توان به نوعی گام برداشتن در مسیر اشتغال و خروج از معضل بیکاری دانست .

وی تاکید کرد: باور و اعتقاد به تعاونی ها در جامعه ترویج یافته است و این نقطه خوشایندی در فرایند کاری این بخش به شمار می رود .

همزمان با سفر معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی عملیات اجرایی احداث ساختمان مرکزی تعاون مازندران دز زمین 156 متر مربعی در ساری آغاز شد .

پیش بینی می شود این طرح 20 ماه آینده به بهره برداری برسد .

11 هزار و 600تعاونی زیر پوشش اتاق تعاون مازندران هستند

لینک کوتاه این نوشته

نظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>