Monday 24 October 2016 / دوشنبه 3 آبان 1395
کلینیک توسعه فردی

کلینیک توسعه فردی

نوپای ناب

نوپای ناب

آکادمی

یادآپ

فروشگاه

فروشگاهجلودار زاده: برنامه های دولت برای اشتغال بانوان به زودی اعلام می شود

جلودار زاده: برنامه های دولت برای اشتغال بانوان به زودی اعلام می شود

 ایرنا – مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بانوان گفت: برنامه های دولت برای اشتغال بانوان تدوین شده و به زودی اعلام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، « سهیلا جلودار زاده » چهارشنبه شب در نشست هم اندیشی زنان فعال اقتصادی اصفهان در اتاق بازرگانی این استان بدون اشاره به میزان کنونی مشارکت بانوان افزود: دولت تلاش دارد تا مشارکت زنان در فعالیت های اقتصادی را به 30 درصد افزایش دهد.

جلودار زاده که با موضوع روش های ارتقای سهم بانوان در رشد اقتصادی کشور و بررسی مشکلات موجود بانوان در این بخش، سخن می گفت، افزود: سابقه فعالیت اقتصادی بانوان به صدر اسلام باز می گردد و پیامبر اسلام (ص) با کمک دارایی حضرت خدیجه توانست بخشی از اهداف خود که همانا ترویج اسلام بود را انجام دهد.

وی تصریح کرد: حذف کردن زنان از فعالیت های اقتصادی و اجتماعی دیگر نتیجه نمی دهد زیرا آنان به بلوغ فکری رسیده اند و در دانشگاهها سهم بسزایی را به خود اختصاص داده اند.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بانوان به سهم اندک زنان در فعالیت های اقتصادی اشاره کرد و گفت: در اتاق بازرگانی تهران از هر 400 دارنده کارت بازرگانی 9 نفر زن می باشند و این نشان از حضور اندک بانوان در عرصه بازرگانی و تولید است.

وی با اشاره به اینکه پنج میلیون و 200 هزار نفر از بانوان کشور سرپرست خانوار هستند، افزود: ایجاد شغل برای این بانوان می تواند سهم بانوان را در عرصه اقتصاد تقویت کند.

جلودار زاده در ادامه این نشست با اشاره به اینکه 90 درصد بافندگان فرش را بانوان تشکیل می دهند، افزود: متاسفانه سهم اقتصادی آنان از گردش مالی این بخش کمتر از پنج درصد است.

وی افزود: در بخش کشاورزی نیز زنان همواره بیش از 50 درصد کارکنان این بخش را تشکیل می دهند ولی سهم درآمدی آنان از گردش مالی کمتر از 10 درصد است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بانوان از توسعه هفت بخش برای توانمند سازی بانوان در عرصه اقتصاد خبر داد و گفت: نساجی، زیورآلات، لوازم آرایشی و بهداشتی، صنایع غذایی و گیاهان دارویی، فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک و بازرگانی از جمله این بخش هاست

لینک کوتاه این نوشته

نظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>