Saturday 22 October 2016 / شنبه 1 آبان 1395
کلینیک توسعه فردی

کلینیک توسعه فردی

نوپای ناب

نوپای ناب

آکادمی

یادآپ

فروشگاه

فروشگاهحل مشکل بنگاههای تولیدی با آموزشهای مهارتی
مرکز کارآفرینی، کارآفرینی در ایران، اشتغال زایی، ایده های کارآفرینی

حل مشکل بنگاههای تولیدی با آموزشهای مهارتی

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نبود تفکر دانش‌بنیان و بی‌توجهی به نیروی کار فعال را از جمله مشکلات واحدهای تولیدی دانست و بر لزوم ارائه آموزش در صنایع تاکید کرد.

کوروش پرند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: یکی از معضلاتی که در حال حاضر در بخش آموزش صنایع وجود دارد بی‌توجهی به نیروی کار است در حالی که باید به آموزش نیروی کار به عنوان سرمایه‌های با ارزش کشور توجه شود.

وی افزود: به منظور شناسایی بنگاههای تولیدی فاقد بهره‌وری یا بهره‌وری پایین، آسیب شناسی وضعیت آنها را در دستور کار قرارداده‌ایم و درصددیم تا با ارائه آموزش‌های مورد نیاز مهارتی و فنی و حرفه‌ای بخش اعظمی از مشکلات این بنگاهها را حل کنیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به طرح آموزش، تولید، بازاریابی و فروش اظهار کرد: با اجرای این طرح بسیاری از کسب و کارهای خرد و خانگی ساماندهی و رونق داده می‌شود.

به گفته پرند تاکنون نگاه ساختار یافته‌ای در حوزه آموزش و اشتغال و کسب و کارهای خرد وجود نداشته است از این رو سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با طراحی و تدوین این طرح، به فرایند راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک سرعت بخشیده است.

رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در پایان با اشاره به گستردگی آموزشهای مهارتی و فنی و حرفه‌ای افزود: امروز افراد بسیاری تحت پوشش آموزشهای مهارتی و فنی و حرفه‌ای قرار گرفته‌اند که زنان سرپرست خانوار، دانشجویان، سربازان، زندانیان و روستاییان جامعه هدف این آموزشها را دربرگرفته است.

لینک کوتاه این نوشته

نظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>