Saturday 22 October 2016 / شنبه 1 آبان 1395
کلینیک توسعه فردی

کلینیک توسعه فردی

نوپای ناب

نوپای ناب

آکادمی

یادآپ

فروشگاه

فروشگاهحوزه معدن در کشور توسط افراد ناتوان و بدون سرمایه اداره می شود

حوزه معدن در کشور توسط افراد ناتوان و بدون سرمایه اداره می شود

 ایرنا – معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: پهنه توسعه کشور در حوزه معدن بدست افرادی است که نه سرمایه دارند و نه توان کار و این مساله مانع توسعه همه جانبه و اشتغال زایی شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، جعفر سرقینی روز چهارشنبه در گردهمایی سراسری دو روزه مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت کشور در سنندج افزود: بخش معدن ویژگی های خاص خود را دارد و سرآغاز همه کارهای صنعتی بوده و متعلق به عموم مردم است و باید در حفظ و بهره برداری از آن گام برداریم.
وی با بیان اینکه معدن آغاز تجارت است و قانون دارد و دلبخواهی اداره نمی شود گفت: معدن در توسعه و اقتصاد مقاومتی دارای موقعیت ویژه است و توسعه در بخش معدن پایدار است و در تحریم ها این بخش کمترین آسیب را داشته است.
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: صنایع معدنی بدون تعرفه غیر متعارف اداره می شود و در جهان کار معدن از اکتشاف شروع خواهد شد لذا اکتشاف باید با ثبت محدوده مطابق باشد.
او با بیان اینکه حوزه معدن نیازمند برنامه ریزی، نظارت و دقت لازم است گفت: در حوزه اکتشاف معدن سرمایه گذاران باید ورود پیدا کنند اما متاسفانه پهنه توسعه کشور در حوزه معدن به دست افرادی است که نه سرمایه دارند و نه توان کار و این مساله مانع توسعه همه جانبه و اشتغال زایی شده است.
به گفته وی لازم است سازمان های تابعه استانی و شهرستانی زمینه اکتشاف معادن را برای افرادی فراهم کنند که اعتبارات و منابع مالی لازم را در خصوص اکتشاف معادن داشته باشند و از این پروانه ها برای اکتشاف استفاده کنند.
سرقینی با اشاره به اینکه ثبت محدوده به شکل هندسی، منظم و چهار ضلع ماکسیمم امکانپذیر است گفت: متاسفانه پروانه هایی داریم که از سال 83 تا کنون اعتبار دارند در حالی که بر اساس تمامی قوانین قبل و بعد از انقلاب، عمر پروانه اکتشاف یک سال و در موارد خاص سه سال است.
او گفت: هم اکنون 32 پروانه از یک شخص کشف شده که این مساله ناشی از بی تدبیری و عدم نظارت دقیق است و ابطال پروانه های راکد در حوزه معدن ضروری است.
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: سال گذشته 420 میلیون تن مواد معدنی در کشور استخراج شده است و در سال جاری روند رو به رشد استخراج مواد معدنی و توسعه پایدار حوزه معدن کشور استمرار دارد.
وی با اشاره به تعهد هزار و 800 میلیارد تومانی بخش معدن در بودجه حقوق دولتی کشور در سال جاری اظهار کرد: تا آخر مهر سال جاری تنها 230 میلیارد تومان از این میزان وصول شده است و وصول این میزان یک عزم جدی می خواهد.

لینک کوتاه این نوشته

نظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>