Friday 21 October 2016 / جمعه 30 مهر 1395
کلینیک توسعه فردی

کلینیک توسعه فردی

نوپای ناب

نوپای ناب

آکادمی

یادآپ

فروشگاه

فروشگاهرشد واحدهای صنعتی با مراکز تحقیق و توسعه

رشد واحدهای صنعتی با مراکز تحقیق و توسعه

شاتا: علی‌اصغر توفیق  در نخستین گردهمایی مدیران مراکز تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی کشور با بیان اینکه تحقیق و توسعه در یک واحد صنعتی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود عنوان کرد نمی‌توان این بخش را جزو هزینه‌ها به حساب آورد. به گفته معاون وزیر صنعت تحقیق، پژوهش علم از جمله دارایی‌های نامشهود به حساب آمده که قابل سنجش نبوده و به همین دلیل در کشور ما بیشترین توجه روی زمین، نیروی انسانی و ماشین‌آلات است.
توفیق در ادامه خاطرنشان کرد: در کشور ما بین 70 تا 80 درصد دارایی‌های یک بنگاه تولیدی مشهود بوده و تنها 12 درصد مابقی آن به صورت نامشهود است ولی در دنیا عکس این قضیه است. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه بیش از 2 هزار واحد «R&D» در کنار واحدهای صنعتی تاسیس شده است، افزود: البته جا دارد این واحدها فعالانه‌تر از گذشته عمل کند. وی در بیان آسیب‌شناسی مراکز تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی کشور گفت: این واحدها همواره با سه نوع مساله درون سازمانی، برون سازمانی و عدم حمایت مناسب دولت روبه‌رو بوده‌اند. توفیق با بیان حمایت‌های  وزارت صنعت، معدن و تجارت از مراکز تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی کشور، خاطرنشان کرد: با اصلاح پاره‌ای از آیین‌نامه‌های تدوین شده گذشته در حوزه تحقیق و توسعه نظیر موارد دست‌وپاگیر بیمه، مالیات، استخدام پرسنل و میزان سود حاصله بنگاه تولیدی طی سال مالی، در صدد هستیم تا در این زمینه گشایش‌های لازمه را ایجاد کنیم.وی در بیان سیاست‌های حمایتی وزارتخانه از واحدهای تحقیق و توسعه افزود: با فراهم آوردن شرایط لازم برای استفاده از منابع مالی صندوق‌ها نظیر صندوق شکوفایی و نوآوری، صندوق حمایت از تحقیقات الکترونیک و انعقاد قرارداد با دانشگاه‌ها می‌توان مراکز تحقیق و توسعه را کمک کرد.

 

لینک کوتاه این نوشته

نظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>