Tuesday 25 October 2016 / سه شنبه 4 آبان 1395
کلینیک توسعه فردی

کلینیک توسعه فردی

نوپای ناب

نوپای ناب

آکادمی

یادآپ

فروشگاه

فروشگاهسالانه 40 میلیون دلار لوازم خانگی از خراسان رضوی صادر می شود

سالانه 40 میلیون دلار لوازم خانگی از خراسان رضوی صادر می شود

مشهد – ایرنا – رئیس هیات مدیره انجمن لوازم خانگی خراسان رضوی گفت: سالانه 30 تا 40 میلیون دلار لوازم خانگی از این استان به خارج از کشور صادر می شود.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، ˈمحمد مظاهریˈ افزود: در صورت تعامل دستگاه های مختلف تولیدکنندگان خراسان رضوی آمادگی دارند میزان صادرات لوازم خانگی را افزایش دهند.

وی بیان کرد: هم اکنون کشورهای افغانستان، عراق، ترکمنستان و آذربایجان بیشترین مقصد صادراتی لوازم خانگی خراسان رضوی هستند.

این تولیدکننده صنعتی گفت: برخی محصولات لوازم خانگی از جمله کولر به کشورهای همجوار و آسیای میانه صادر می شود و بحران ایجاد شده در عراق باعث شد امسال صادرات کولر به این کشور کاهش یابد.

رئیس هیات مدیره انجمن لوازم خانگی خراسان رضوی افزود: صنعت لوازم خانگی دومین صنعت اشتغالزا در کشور پس از صنایع خودرو سازی است.

وی در ارتباط با چالش های واحدهای تولیدی این صنعت گفت: رسوب مواد اولیه وارداتی در گمرکات کشور و تاخیر در ترخیص آنها سبب تحمیل هزینه های متعدد به واردکنندگان می شود که این هزینه ها در قیمت تمام شده کالا تاثیر دارد.

مظاهری افزود: شتاب بخشی به ترخیص مواد اولیه واحدهای تولیدی یکی از اقداماتی است که می تواند سبب کاهش هزینه تمام شده تولید شود.

وی تصریح کرد: برای کاهش هزینه های تولید باید از انرژی های نو و تکنولوژی های روز استفاده شده و به صاحبان صنایع تسهیلات ارزان قیمت داده شود.

مظاهری در ارتباط با راهکارهای افزایش صادرات لوازم خانگی گفت: پرداخت مشوق های صادراتی کمک بسیار به صادرکنندگان در بازارهای خارجی می کند.

وی افزود: رئیس هیات مدیره انجمن لوازم خانگی خراسان رضوی تاکید کرد: همه باید برای فرهنگ سازی مصرف کالاهای ایرانی تلاش کنند تا با این طریق صنعت داخلی رونق پیدا کند و اشتغال نیز سر و سامان یابد.

او گفت: تولید کنندگان داخلی نیز باید توجه جدی به کیفیت کالا داشته باشند تا ایرانیان با اعتماد کامل برای استفاده از کالاهای ساخت داخل ترغیب شوند.

لینک کوتاه این نوشته

نظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>