Thursday 27 October 2016 / پنج شنبه 6 آبان 1395
کلینیک توسعه فردی

کلینیک توسعه فردی

نوپای ناب

نوپای ناب

آکادمی

یادآپ

فروشگاه

فروشگاهسال آینده نیازی به واردات گندم نداریم/ می‌توان جلوی واردات برنج را گرفت

سال آینده نیازی به واردات گندم نداریم/ می‌توان جلوی واردات برنج را گرفت

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت تمهیدات خاصی را برای وضعیت کشت گندم در طول سال جاری اندیشیده و با توجه به شرایط موجود در سال آینده نیازی به واردات گندم نداشته و شاید مقدار واردات کم و ناچیز باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران، محمدرضا نعمت‌زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه حمایت از تولیدات داخلی روند افزایشی دارد تا به این واسطه بتوانیم به دستاوردهای بهتر و توفیقات بیشتر دست یابیم،افزود: دولت تمهیدات خاصی را برای وضعیت کشت گندم در طول سالجاری اندیشیده و با توجه به شرایط موجود در سال آینده نیازی به واردات گندم نداشته و شاید مقدار واردات کم و ناچیز باشد.

وی با بیان اینکه در سال زراعی جاری با کم آبی جدی مواجه بودیم، افزود:با توجه تمهیدات اندیشیده شده، تولید گندم در کشور رشد 50 درصدی داشته و در کنار این امر مهم ،خرید گندم از کشاورزان نیز بیش از 50 درصد رشد داشته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه تعیین به موقع قیمت خرید گندم در داخل توسط دولت و تلاش کشاورزان در کشت گندم از جمله دلایل رشد تولید گندم بود،ادامه داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته شده، اجازه واردات محصولاتی چون برنج و گندم در فصل برداشت را نمی‌دهیم،این در شرایطی است که برنج بیشترین سهم را در واردات محصولات کشاورزی دارد لذا باید با مدیریت صحیح در عرصه مصرف و حمایت از تولید داخلی واردات این محصول را کاهش دهیم.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون نیازمند سالانه 300 هزار تن برنج در کشور هستیم،اذعان داشت: اگر حمایت از تولید داخل به خوبی انجام شود نیازی به خرید برنج خارجی نبوده و می توان جلوی واردات آن را بگیریم.

نعمت زاده خاطرنشان کرد:براساس قانون تنها راه جلوگیری از واردات بهره گیری از ابزاری به نام تعرفه واردات است،اما وزارت جهاد کشاورزی می‌تواند از راه‌هایی مانند ثبت سفارش در زمان‌های معین این امر را کنترل کند

لینک کوتاه این نوشته

نظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>