Tuesday 25 October 2016 / سه شنبه 4 آبان 1395
کلینیک توسعه فردی

کلینیک توسعه فردی

نوپای ناب

نوپای ناب

آکادمی

یادآپ

فروشگاه

فروشگاهصنایع کوچک نقش مهمی در چرخه اقتصادی کشور دارند

صنایع کوچک نقش مهمی در چرخه اقتصادی کشور دارند

 ایرنا – سرپرست صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی گیلان با بیان این که صنایع کوچک و متوسط توانایی تولید فن آوری های جدید اشتغال پایدار و کمک به واحدهای بزرگ تولیدی را در خود جای داده اند، گفت : صنایع کوچک نقش مهمی در چرخه اقتصادی کشور دارند.

‘ عباس قلندری ‘ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به این که روند پیشرفت روز افزون محیط های کسب و کار ، صنایع کوچک و متوسط را جزئی از زنجیره تولید قرار داده است ، افزود : صنایع کوچک با توانمندی های خود می توانند با از میان برداشتن مشکلاتی همچون بیکاری توزیع ناعادلانه درآمد نقش مهمی را در چرخه اقتصادی کشور داشته باشند .

وی اضافه کرد : سازمان صنایع کوچک می تواند با ارائه و انجام برنامه هایی همچون تامین مالی صنایع کوچک ، نوسازی و افزایش بهره وری صنایع کوچک ، فن آوری ، توسعه محصول صنایع کوچک ، توسعه خوشه ها و شبکه خوشه های همسان و مکمل گامهای اساسی و بلندی در جهت رشد و تعالی همه جانبه واحدهای صنعتی استان بردارد .

وی توسعه بازار عرضه و تقاضای خدمات کسب و کار ، بهبود فضای کسب و کار و بستر سازی حقوقی و قانونی صنایع کوچک ، تدوین و اجرای طرح های اشتغال زای صنایع کوچک و روستایی را از دیگر مواردی عنوان کرد که این صنایع برای توسعه صنعتی استان تاثیر گذار خواهد بود .

قلندری در ادامه با اشاره به مزایای ایجاد صنایع کوچک در استان ؛ توسعه و تکمیل کلیه زیر ساختهای مورد نیاز استقرار صنایع در شهرکها و نواحی صنعتی ، توسعه خدمات نرم افزاری صنایع کوچک در شهرستان ها و شهرکهای بزرگ صنعتی کشور را از مزایا و اهداف ایجاد صنایع کوچک در استان عنوان کرد .

وی توسعه خوشه های صنعتی ، حمایت از ایجاد بنگاه های صنعتی کوچک زودبازده برای اشتغال سریع و حمایت از سرمایه گذاری های صنعتی را از دیگر اهداف راه اندازی این صنایع ذکر کرد .

به گفته قلندری ؛ توسعه شهرک های تخصصی و فناوری با توجه به اولویت ها و مزیت های صنعتی ، بهبود فضای کسب و کار صنایع کوچک و ایجاد شرایط لازم برای امنیت سرمایه گذاری از خدمات سازمان صنایع کوچک است .

وی اظهار امیدواری کرد : که با تحقق برنامه های تدوین شده ؛ موجبات بالندگی ، سرافرازی ، توسعه یافتگی هر چه بیشتر کشور فراهم شود .

به گزارش ایرنا ، دو هزارو 600 واحد صنعتی در نواحی و شهرک های صنعتی گیلان فعالیت می کنند

لینک کوتاه این نوشته

نظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>