Monday 24 October 2016 / دوشنبه 3 آبان 1395
کلینیک توسعه فردی

کلینیک توسعه فردی

نوپای ناب

نوپای ناب

آکادمی

یادآپ

فروشگاه

فروشگاهلزوم ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در مناطق کویری اصفهان

لزوم ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در مناطق کویری اصفهان

دنیای‌اقتصاد– اصفهان: استاندار اصفهان بر ضرورت توسعه گردشگری و تامین امنیت گردشگران در کویر مرنجاب، دریاچه نمک و سایر مناطق گردشگری کویری استان تاکید کرد. رسول زرگرپور در بازدید از کویر مرنجاب، دریاچه نمک قلعه مرنجاب و سایر جاذبه‌های گردشگری شهرستان آران و بیدگل گفت: با توجه به ظرفیت‌های بالای این منطقه و همچنین جاذبه‌های توریستی کم‌نظیر آن باید توسعه گردشگری منطقه و تامین امنیت گردشگران مورد توجه قرار گیرد.

وی ایجاد و تکمیل زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان آران و بیدگل را ضروری عنوان و اظهار کرد: طبیعت زیبای این منطقه کویری و همچنین وجود بقاع متبرکه، کاروانسراها و آثار و ابنیه‌های تاریخی، همواره این شهر را میزبان گردشگران داخلی و خارجی کرده که در این راستا توجه به نیازهای گردشگران امری ضروری است. استاندار اصفهان آب و هوای بیابانی و ماسه درمانی، پیاده‌روی در بیابان، دوچرخه سواری، موتورسواری، اسکی، رالی روی تپه‌های ماسه‌ای، شترسواری، رصد ستارگان و دیدار از بناهای تاریخی و زیارتی را از ظرفیت‌های این منطقه در جذب گردشگر توصیف کرد و افزود: باید از این ظرفیت‌ها به بهترین صورت استفاده کرد.
وی در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه محور توسعه استان، خدمات و گردشگری در نظر گرفته شده است باید از تمام ظرفیت‌های طبیعی و تاریخی استان برای جذب گردشگران داخلی و خارجی استفاده شود. زرگرپور با اشاره به اینکه قلعه تاریخی مرنجاب در مسیر راه ابریشم واقع شده است، ادامه داد: این کاروانسرا یکی از اتراق‌گاه‌های مهم این راه به شمار می‌رفته و کاروان‌های تجاری و بازرگانی در مسیر شهرهای مرکزی ایران و شهرهای شمالی کشور از آن عبور می‌کردند.
وی حفظ و احیای آثار تاریخی منطقه را حائز اهمیت دانست و افزود: توسعه گردشگری و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای امنیت و آسایش گردشگران باید مورد توجه جدی مسوولان قرار گیرد.

لینک کوتاه این نوشته

نظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>