Monday 24 October 2016 / دوشنبه 3 آبان 1395
کلینیک توسعه فردی

کلینیک توسعه فردی

نوپای ناب

نوپای ناب

آکادمی

یادآپ

فروشگاه

فروشگاهکارآفرینی در عرصه های فرهنگی و اجتماعی یک ضرورت مهم است

کارآفرینی در عرصه های فرهنگی و اجتماعی یک ضرورت مهم است

بوشهر- معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: کارآفرینی در عرصه های فرهنگی و اجتماعی یک ضرورت مهم و اجتناب ناپذیر برای دستیابی جامعه به توشعه و پیشرفت است.

به گزارش ایرنا، سیامک وطنخواه روز دوشنبه در سمینار شناسایی فرصت ها و تهدیدهای پیش روی کارآفرینان افزود: اگرچه کارآفرینی ابتدا در حوزه اقتصادی آغاز شد اما امروز در عرصه های فرهنگی و اجتماعی به این اصل اساسی بیشتر از حوزه اقتصادی نیاز است.

وی تصریح کرد: نامگذاری امسال بنام اقتصاد و فرهنگ در کنار یکدیگر نیز بیانگر این امر است که اگر در توسعه اقتصادی به کارآفرینی نیاز داریم در عرصه های فرهنگی و اجتماعی نیز باید همین مسیر را با جدیت دنبال کنیم.

وطنخواه با اشاره به عمر 10 ساله مبحث کارآفرینی در کشور یادآور شد: کارآفرینی در گذشته یک نیاز بود اما امروز به یک ضرورت اجتناب ناپذیر تبدیل شده است و رمز موفقیت کشورهای پیشرفته توجه به اصل کارآفرینی بوده است.

معاون اداره کل تعاون اضافه کرد: کارآفرینی مبحث گسترده ای است که سازمان و نهاد خاصی نمی تواند پاسخگوی کافی برای پرداختن به این امر باشد و در این زمینه در استان بوشهر احساس خلا می شد که با تشکیل کانون کارآفرینان از حدود دو سال پیش این خلا برطرف گردید.

وی اظهار کرد: در استان به مجموعه ای پویا و سازمان یافته نیاز داشتیم که فعالیت های کارآفرینانه را ساماندهی کند و خوشبختانه کانون کارآفرینان در طی این مدت کوتاه اقدامات و فعالیت های خوبی داشته است.

وطنخواه گفت: امیدواریم این کانون در جذب افراد موثر و توانمند در راستای فعالیت های کارآفرینانه به خوبی عمل کند و شاهد فعالیت تاثیرگذار کارآفرینان بعنوان بخش خصوصی در کنار بخش دولتی در راستای سرعت بخشی به روند توسعه استان و کشور باشیم.

وی ادامه داد: تجربه نشان داده است کمال و سعادت جامعه نیازمند حرکت های کارآفرینانه است و انجام امور سنتی بدلیل هزینه و زمان بر بودن به هیچ وجه پاسخگوی نیازهای توسعه ای جامعه و مردم نیست.

رییس کانون کارآفرینان استان بوشهر در این همایش گفت: موفقیت درکشورهای توسعه یافته دنیا ناشی از استفاده مناسب از توانمندی ها و بلوغ دست نیافتی دانش پنهانشان است.

محمد بهروزی اظهارکرد: این درحالی است که عمده ترین توجه درکشور ما توجه به دانش آشکار است که حتی درمسایل تربیتی، حفظ کردن طوطی وار و جهت گیری آن درآموزش نیز دیده می شود و به داشته های درونی افراد کمتر توجه داریم.

وی اضافه کرد: درهیچ جای دنیا فرصت برای فردی که تحصیل می کند برای مشاغل دولتی مهیا نیست و ما نباید زلف شغل را به زلف تحصیل گره بزنیم.

وی ادامه داد: جهت گیری سازمان ها و دستگاه ها باید به سمت دانش پنهان افراد جامعه سوق پیدا کند و دراین زمینه حمایت وجود داشته باشد.

بهروزی با بیان ای نکه نظام آموزشی و خانواده درکشور ما باید رویکرد خود را تغییر دهد، بیان کرد: جامعه به همه خدمات و صنوف نیازمند است و باید به همه مشاغل احترام گذاشت و در خانواده ها نیز این احترام رعایت شود تا فرزندان درسنین ابتدایی به این مساله آگاه شوند.

وی گفت: همه ما بیش ازآنچه آشکار می کنیم، توانایی داریم و باید به سمت واضح کردن درونیات افراد برویم و اگر می خواهیم کشوری آباد و توانا با قابلیت های بالا داشته باشیم باید زمینه ارایه خدمات درونی افراد را فراهم کنیم.

مدیر دفتر جذب سرمایه گذاری شهرداری بندر بوشهر در این همایش گفت: کارآفرینان درآینده زندگی می کنند و مدیران باید به ایده های آنها اهمیت داده و از آنها استفاده کنند.

علیرضا دهقان اظهارکرد: مدیران با ایجاد فرصت باید زمینه جذب کارآفرینان را فراهم کنند تا افراد واقعی کار آفرین به حاشیه نروند.

وی اضافه کرد: سرمایه هرکارآفرین منابع مالی نیست و ایده اش بالاترین سرمایه اش است.

دهقان افزود: در شهرداری بندر بوشهر یکهزار و800 فرصت سرمایه گذاری مطالعه و شناسایی شده و در کنار آن سه هزاردرخواست از طرف متقاضیان مطرح شده است.

وی ادامه داد: در بوشهر زمینه های گردشگری فراوانی برای سرمایه گذاری مهیا است و شهرداری بندر بوشهر آمادگی لازم را برای خریداری ایده های افراد دارد

لینک کوتاه این نوشته

نظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>