Wednesday 26 October 2016 / چهارشنبه 5 آبان 1395
کلینیک توسعه فردی

کلینیک توسعه فردی

نوپای ناب

نوپای ناب

آکادمی

یادآپ

فروشگاه

فروشگاهکاهش ظرفیت تولید واحدهای تولیدی

کاهش ظرفیت تولید واحدهای تولیدی

یک چهره برتر کار و تولید گفت: نقاط ضعف حوزه صنعت همچنان به قوت خود باقی است و تنها اتفاقی که پس از گذشت یک سال در این حوزه رخ داده ایجاد یک ثبات نسبی بوده است.

احد خوشرو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان، بیان کرد: با گذشت یک سال از روی کار آمدن دولت جدید هنوز یک چهارم وعده‌ها در بخش تولید و صنعت عملیاتی نشده است. در حال حاضر رکود بازار موجب انباشت کالا در انبارها شده و ظرفیت تولید واحدهای تولیدی کاهش یافته است.

خوشرو با اشاره به اینکه طی چند سال اخیر سرمایه در گردش واحدهای تولیدی تغییری نکرده و این در صورتی است که این میزان باید چهار برابر رشد می‌کرد، بیان کرد: مهم‌ترین چالش حوزه صنعت و تولید از سال‌های گذشته همواره نرخ سود تسهیلات بانکی بوده است. همیشه یک قهر بین بانک و بخش صنعت کشور وجود دارد.

این صنعتگر با بیان اینکه شیب اخذ مالیات از بخش تولید کمرشکن است، عنوان کرد: هیچ حمایتی در راستای تقویت واحدهای تولیدی انجام نمی‌شود و بخش بزرگی از بار مالیاتی کشور بر دوش بخش صنعت و تولید است.

وی ادامه داد: در حال حاضر واحدهای تولیدی غیرفعال و تعطیل بسیار بیشتر از واحدهای تولیدی فعال است و این در حالی است که واحدهای تولیدی و صنعتی فعال نیز با حداقل ظرفیت خود ادامه حیات می‌دهند، این امر نشان می‌دهد در حال حاضر هیچ سودی در صنعت وجود ندارد.

خوشرو، خواستار نظارت هر چه بیشتر بر واردات بی‌رویه اجناس خارجی شد و ادامه داد: شرایط تولید در ایران با سایر کشورها متفاوت است. برای مثال نرخ سود تسهیلات بانکی در کشور ما چندین برابر سایر کشورها است بنابراین نمی‌توان توقع داشت قیمت تمام شده اجناس داخلی با کالاهای وارداتی یکسان باشد.

این چهره برتر کار و تولید با بیان اینکه مشکلات حوزه صنعت و تولید بی‌شمار است، گفت: طی یک سال گذشته شاهد اتفاق خاصی نبوده‌ایم و آنچه محقق شده فقط ایجاد یک ثبات نسبی در بازار است، البته آرامش به وجود آمده تا حدی در این حوزه تاثیرگذار بوده است.

وی با بیان اینکه تاکنون آنگونه که شایسته است از صنعت حمایت نشده است، تصریح کرد: استارت حل مشکلات صنعت باید اصلاح قوانین، کاهش بروکراسی و همچنین آشتی بین صنعت و نظام بانکی کشور باشد. اگر سیستم بانکی از تولید حمایت کند و اشتغال پایدار به وجود بیاید بسیاری از مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور حل خواهد شد

لینک کوتاه این نوشته

نظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>