Friday 28 October 2016 / جمعه 7 آبان 1395
کلینیک توسعه فردی

کلینیک توسعه فردی

نوپای ناب

نوپای ناب

آکادمی

یادآپ

فروشگاه

فروشگاهکمک 200 میلیون دلاری به شرکت‌های دانش بنیان

کمک 200 میلیون دلاری به شرکت‌های دانش بنیان

قائم مقام صندوق توسعه ملی خبر داد

کمک 200 میلیون دلاری به شرکت‌های دانش بنیان

قائم مقام صندوق توسعه ملی، شورای برنامه ریزی را مهمترین نهاد تصمیم گیری برای استان دانست و بیان کرد: متاسفانه در مرکز کشور هنوز عده‌ای نگاه تمرکزگرا داشته و اعتقادی به تصمیم‌گیری استانی ندارند که شورای برنامه‌ریزی استانها باید در این زمینه موفق عمل کنند تا ثابت شود در هر استان بهتر می‌توان برای آن برنامه‌ریزی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، سیدمحمدقاسم حسینی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان با بیان اینکه یکی از اساسی‌ترین برنامه‌ها باید ایجاد شغل پایدار و کاهش بیکاری باشد، افزود: در گذشته بحث ایجاد دو میلیون و 500 هزار شغل در کشور مطرح بود در حالی که با پرداخت وام سه میلیون تومانی شغل ایجاد نمی‌شود و با جدول و پاورپوینت نمی توان شغل ایجاد کرد بلکه ایجاد شغل الزاماتی دارد و با میزان رشد اقتصادی هر کشور در ارتباط است.

قائم مقام صندوق توسعه ملی در ادامه با اشاره به روند تشکیل این صندوق، عنوان کرد: این صندوق پس از تجربه حساب ذخیره ارزی تشکیل شد و سالانه بخشی از درآمدهای کشور در این صندوق ذخیره می شود که یکی از مهمترین اهداف آن جلوگیری از نوسانات اقتصادی است.

حسینی خاطرنشان کرد: حدود 60 تا 70 صندوق توسعه ملی در دنیا فعال است و در کشوری همچون نروژ تمامی پول حاصل از فروش نفت وارد صندوق توسعه می شود و با آن کار سرمایه گذاری صورت می گیرد و از محل سود آن برای سیستم تامین اجتماعی مردم هزینه می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر میزان دارایی صندوق توسعه ملی کشور ما 62 میلیارد دلار است که این رقم تا پایان سال جاری به حدود 80 میلیارد دلار خواهد رسید.

قائم مقام صندوق توسعه ملی اضافه کرد: تاکنون پرداخت تسهیلات به 340 طرح با رقمی بالغ بر 24 میلیارد دلار توسط صندوق توسعه ملی پذیرفته و مصوب شده و همچنین حدود هشت هزار میلیارد تومان در بخش ریالی توسط صندوق توسعه تسهیلات پرداخت شده است.

حسینی با بیان اینکه صندوق توسعه ملی با مجوز مجلس می تواند هشت میلیارد دلار از منابع خود را در بانکهای داخلی سپرده گذاری کند، اظهار کرد: همچنین با مجوزی که در اختیار ما گذاشته شد، حدود 200 میلیون دلار برای کمک به شرکتهای دانش بنیان در اختیار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار دادیم.

لینک کوتاه این نوشته

نظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>