20 نکته برای کارآفرینان جوان و تازه‌کار

شاید شما هم جزو کارآفرینان جوان باشید و یا دوست داشته باشید کسب‌وکاری راه بیندازید، قبل از هر چیز بدانید که مسیری پرچالش و صدالبته جذاب انتخاب کرده‌اید که طی کردن آن نیازمند آمادگی شما در تمام زمینه‌ها است. در ادامه به 20 نکته‌ای اشاره شده است که به کارآفرینان جوان و تازه‌کار کمک می‌کند آمادگی بیشتری به دست آورند و گام‌های محکم‌تری بردارند.

1. دفترچه ایده داشته باشید

هر کسی می‌گوید ایده‌ها هیچ ارزشی ندارند هرگز ایده خوبی نداشته است. به این چرندیات توجه نکنید. هر روز حداقل 10 ایده در دفتر ایده‌هایتان بنویسید.

2. هر روز چیز جدیدی یاد بگیرید

کارآفرینی یعنی این‌که مشکلات را حل کنید و در این مسیر چیزهایی بیاموزید. یادگرفتن چیزهای جدید هیجان‌انگیز است و به‌عنوان یک کارآفرین ما باید هر روز چیزی جدید یاد بگیریم. این بخشی از نعمت کارآفرین بودن است

3. هر آنچه را که می‌آموزید یادداشت کنید

یادداشت روزانه‌ی چیزهایی که یاد می‌گیرید نکته بسیار مهمی است. بعضی روزها سختی‌هایش بیشتر از روزهای دیگر است. داشتن یک دفتر یادداشت روزانه از تمام چیزهایی که آموخته‌اید می‌تواند در اوقاتی که احساس ضعف می‌کنید به شما قوت و قدرت دهد.

4. ریسک کنید

یکی از هیجان‌انگیزترین بخش‌های کارآفرین بودن هیجان و نشاطی است که در صورت به نتیجه رسیدن کاری تجربه می‌کنید.

5. با افراد سطح بالاتر از خودتان شبکه‌سازی کنید

این کار می‌تواند موجب شود تا بتوانید مربیان خوبی برای خودتان پیدا کنید، شبکه خودتان را قوی‌تر کنید و از افرادی که به موفقیت‌های مطلوب شما رسیده‌اند چیزهایی یاد بگیرید.

6. با افراد هم‌سطح خودتان شبکه‌سازی کنید

گروه‌های هم‌سطح همیشه و همه‌جا همراه شما خواهند بود. پس با آن‌ها قرار بگذارید، از آن‌ها درس بگیرید و با آن‌ها شبکه‌سازی کنید.

7. با افراد سطح پایین‌تر از خودتان شبکه‌سازی کنید

احتمالاً همیشه عده‌ای پیدا می‌شوند که دانش و تجربه‌ای کمتر از شما داشته باشند.حتی اگر یک ماه است که کارآفرینی می‌کنید همواره کارآفرینی هست که فقط یک روز از شروع کارش گذشته باشد.

8. نصیحت‌پذیر باشید

شنیدن نصیحت‌ها و پندهای به‌دردبخور برای کسب‌وکار و زندگی‌تان ارزشمند خواهد بود.

9. به برخی نصیحت‌ها گوش ندهید

لازم نیست همه نصیحت‌ها را گوش کنید.

10. با افرادی که دوستشان دارید کار کنید

این نکته مهمی است. اگر به افرادی که با هم کار می‌کنید علاقه‌مند نباشید هرگز نخواهید توانست کامیابی و موفقیت‌هایتان را به حداکثر برسانید.

11. قطع ارتباط کنید

کار ساده‌ای است که خودتان را در یک اتاق حبس کرده و روز و شب کار کنید. یادگیری قطع ارتباط کردن به‌اندازه سخت کار کردن اهمیت دارد. مغز شما نیاز به استراحت کردن دارد. قطع ارتباط کردن می‌تواند همان استراحتی را که مغز شما برای حل کردن مشکلات هر روز به آن نیاز دارد در اختیارش قرار دهد. شاید این نکته مهم‌ترین چیزی باشد که لازم است یاد بگیرید.

12. از خودتان برند بسازید

مهم نیست که چه می‌کنید، آنچه اهمیت دارد این است که یک برند شخصی قوی برای خودتان داشته باشید. به‌عنوان یک کارآفرین، برندسازی شخصی از خودتان تنها راه تأمین امنیت شغلی‌تان است.

13. یک برنامه ورزشی منظم داشته باشید

یک جمله معروف در حوزه کسب‌وکار این است که: “سلامتی مهم‌ترین دارایی شماست. شما می‌توانید موفق‌ترین فرد کره زمین شوید اما اگر سلامتی خود را ازدست‌داده باشید این موضوع اهمیت خود را از دست می‌دهد.”

14. از لینکدین استفاده کنید

لینکدین ابزار بسیار قدرتمندی در حوزه کسب‌وکار است. می‌توانید با افراد بسیار زیادی شبکه ایجاد کنید، پست‌های وبلاگی را بخوانید، توانایی‌هایتان را به نمایش عمومی بگذارید و پروفایل‌تان را حرفه‌ای جلوه دهید.

15. همه‌چیز بخوانید

زمانی را به خواندن وبلاگ‌ها، روزنامه‌ها، مجلات و کتاب‌ها اختصاص دهید. مطالب مرتبط و غیرمرتبط با کسب‌وکارتان و حتی مطالب تخیلی و غیر تخیلی را هم بخوانید. این کار شما را هوشمندتر و فرهیخته‌تر می‌سازد.

16. تغذیه سالم داشته باشید

غذا منبع تأمین انرژی بدن شماست. اگر تغذیه ناسالم داشته باشید سطح انرژی‌تان پایین خواهد آمد و مشکلات سلامتی، شما را تهدید می‌کنند.

17. یک کار پاره‌وقت داشته باشید

اگر استارتاپ‌تان منبع درآمدی ثابتی برای شما نیست، به دنبال یک شغل باشید، حتی اگر پس‌انداز و حمایت مالی هم دارید. این کار به کم شدن استرس‌های پولی شما که می‌تواند موجب وضعیت بد ذهنی گردند کمک می‌کند.

نیاز است تا حد ممکن قوی باشید تا بتوانید بر سختی‌های کسب‌وکار غلبه کنید. این‌که اجاره ماه بعدتان را چگونه پرداخت کنید باید کمتر از هر چیز ذهن شما را به خود مشغول کند. علاوه بر این، در کار پاره‌وقتتان می‌توانید با بقیه در مورد کسب‌وکارتان صحبت کنید. بدین ترتیب احتمالاً کاربران، استفاده‌کنندگان یا مشتریانی به دست خواهید آورد.

18. از دیگران کمک بگیرید

غرورتان را کنار بگذارید. کارآفرینی مشکل‌تر از آن است که بتوان تک‌نفره از پسش برآمد. از دیگران کمک بگیرید. دیگران شوق یادگیری و فروتنی شما را تحسین خواهند کرد. از دیدن آنچه که بعد از سؤال پرسیدن با آن مواجه می‌شوید شگفت‌زده خواهید شد.

19. هیچ‌گاه تسلیم نشوید

اگر یک کارآفرین هستید، یک کارآفرین بمانید. به آدم‌های غرغرو توجه نکنید. اگر در اجرای یک ایده شکست خوردید دوباره از اول شروع کنید. شما یک کارآفرین هستید، مهم نیست که در چه حوزه‌ای، در سطوح بالا یا پایین، موفق یا شکست‌خورده؛ شما همیشه یک کارآفرین هستید. این را به خاطر داشته باشید.

20. شوخ‌طبع باشید

آنچه را که می‌خواهی به انجام برسان، از زندگی لذت ببر، کسب‌وکار و فرهنگی را که همیشه رؤیایش را داشته‌ای بنا کن. شوخ‌طبعی و خنده مسری است و می‌تواند به جذب صحیح مشتریان، کارمندان و فرصت‌ها کمک کند.

اشتراک‌گذاری

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *